GOK finalizuje projekt poświęcony gen. Julianowi Filipowiczowi. Zaprasza na spotkanie do Muzeum w Mokrej

Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnie zaprasza wszystkich pasjonatów historii na spotkanie dyskusyjne poświęcone gen. Julianowi Filipowiczowi. Odbędzie się ono 26 czerwca w Muzeum w Mokrej o godzinie17.

 

Projekt „Niezwykłe losy gen. Juliana Filipowicza” został dofinansowany ze środków Lokalnej Grupy Działania „Razem na wyżyny”. W jego ramach zaplanowano wystawy, konferencje i publikacje poświęcone dowódcy Wołyńskiej Brygady Kawalerii, która to formacja tak bohatersko walczyła w pierwszych dniach II wojny światowej, w tym oczywiście w czasie bitwy pod Mokrą. To właśnie strategia dowodzenia wojskami podczas tego starcia będzie tematem przewodnim nadchodzącego spotkania.

Realizację działania w ostatnim czasie mocno wstrzymała sytuacja epidemiczna w naszym kraju i związane z nią ograniczenia w działalności instytucji kultury. Przez ten czas udało się jednak przygotować publikację, zebrać nowe eksponaty i przygotować muzealną wystawę. Na płocie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mokrej zawisły już także wieloformatowe fotografie, które udostępniło Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 785 880 082.

fot. Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnie

Do góry